Hlasové terminály - talkmany

Nová generácia prenosného terminálu Talkman® s vlastnou inteligenciou obsahuje pokrokové rozpoznávanie hlasu. Systém je založený na automatizovanom prenose a preklade dát do hovorených príkazov a inštrukcií, ktoré pracovník počuje v slúchadlách pripojených k terminálu. Jeho hlasová odpoveď je následne ihneď pretransformovaná opäť na dáta a poslaná rádiovou sieťou do riadiaceho počítača. Tým vzniká v reálnom čase pracovný dialóg medzi pracovníkom na ploche a riadiacim systémom sprostredkovaným bezdrôtovým  prenosom dát.

Kodys Slovensko talkman Vocollect
 
Kodys Slovensko talkman Vocollect

Honeywell Vocollect A700 Series 

Séria bezdrôtových hlasových terminálov Vocollect Talkman A700 je určená pre komunikáciu obsluhy s riadiacim systémom pomocou hlasu. V nových Talkmanoch série A700 bola použitá jedinečná technológia SoundSense vyvinutá spoločnosťou Honeywell. Táto moderná technológia dokáže potlačiť až 50% nežiadúceho okolitého šumu a tým výrazne zvýšiť pracovnú efektivitu. Táto séria je určená aj do extrémnych podmienok s veľmi nízkou teplotou, alebo vysokou vlhkosťou. Nová séria má nový a vylepšený vzhľad ako jeho predchodca Talkman A500. Obsahuje iba štyri tlačidlá a iba dva špeciálne "breakaway" konektory, ktoré umožňujú pripojiť aj káblové headsety (náhlavné súpravy). Oproti svojmu predchodcovi má nová séria aj zlepšené výkonové vlastnosti (čo sa týka pamäti atd.) a podporuje najnovšiu bezdrôtovú technológiu typu NFC, pre jednoduché párovanie ďalších Talkmanov, ktoré prevezmú konfiguračné nastavenia už z nakonfigurovaného Talkmanu. Pomocou technológie NFC sa páruje aj nový bezdrôtový headset SRX2.

 

Honeywell Vocollect A710

Terminál Talkman A710 je zástupcom rady terminálov A700.  Ide o bezdrôtový mobilný terminál vybavený najmodernejšími technológiami, ktoré umožňujú jednoduché použitie, konfiguráciu a bezchybné  rozpoznávanie hlasových povelov. K modelu A710 je možné pripojiť pomocou technológie NFC iba bezdrôtové náhlavné súpravy tzv. headsety (Vocollect SRX2). Tento model neobsahuje možnosť pripojenia káblových náhlavných súprav pomocou „breakway TCO“ konektorov.

 

Honeywell Vocollect A720

Terminál Talkman A720 je najpoužívanejším talkmanom celej série A700. K tomuto mobilnému terminálu, ktorý sa vyznačuje všetkými vlastnostami celej série je možné pripojiť aj káblové aj bezdrôtové náhlavné súpravy. Káblové pripojenie je riešené pomocou dvoch priemyselných „breakway“ konektorov a bezdrôtové náhlavné súpravy sa pripájajú pomocou technológie bluetooth. Technológia NFC umožuje jednoduché párovanie a pripojenie bezdrôtovej súpravy SRX2.

 

Honeywell Vocollect A730

Najvyšší model série A700 je mobilný terminál Talkman A730, ktorý má rovnaké vlastnosti ako nižšie modelové rady celej série. Nemožno k nemu však pripojiť káblové náhlavné súpravy, pretože namiesto priemyselných breakway konektorov má umiestnená 2D skenovací modul, ktorý umožňuje pracovníkom používať obe ruky pri práci, pretože majú Talkman pripevnený na opasku. Tak ako ku všetkým talkmanom, aj k tomuto je možné pripojiť bezdrôtovú náhlavnú súpravu SRX2.

 

Typické použitie

  • skladové operácie, vychystávanie tovaru, príjem tovaru
  • WMS
  • monitorovanie skladových operácií v reálnom čase

 

Technické špecifikácie talkmanov

  • procesor OMAP 3703 – 800 Mhz
  • 512 MB RAM a 1GB vnútorná pamäť
  • WLAN: 802.11 a/b/g/n
  • operačný systém Windows CE7
  • priemyselná odolnosť IP67
  • výdrž batérie 14 hodín