Automatizace Kodys

Automatizácia

Automatizácia pre sklady a výrobu

Dopyt po nasadení automatizácie a robotizácie rastie najmä v logistických odboroch a výrobnom priemysle. V logistike je významným predpokladom pre zmysluplné využitie automatizácie tzv. systém riadenia skladu (Warehouse Management System – WMS), ktorý zahŕňa softwarové a hardwarové prvky, vrátane prípadného napojenia na ďalšie informačné systémy. Vo výrobe aj logistike výrazne podporujú využitie automatizácie najmä identifikačné technológie.  Či už ide o rokmi overené čiarové kódy, stále častejšie používané technológie RFID alebo rozvíjajúce sa strojové videnie pomocou kamier.

Automatizace Kodys

 

Automatická identifikácia

V praxi sa tak môžeme stretnúť napríklad s automatickou identifikáciou tovaru, paliet alebo výrobných dielov na vstupe a kontrolou kvality na výstupe. Podobne je možné využiť automatický aplikátor etikiet od spoločnosti LOGOPAK, ktorý umiestni štítok s čiarovým kódom na konci výrobnej linky alebo pri expedícii tovaru zo skladu a súčasne skontroluje čitateľnosť čiarového kódu.

V oblasti robotizácie je možné využitie autonómnych robotov na prepravu tovaru v rámci skladu, prípadne automatických dopravníkov. Stále častejšie sa tiež objavuje požiadavka na náhradu ručnej manipulácie s tovarom – napríklad robotické skladanie hotových výrobkov na konci výrobnej linky na expedičnú paletu.

Výhody nasadenia pokročilejšej automatizácie sú hlavne - zníženie chybovosti, zvýšenie rýchlosti a čiastočné alebo úplné nahradenie ľudskej práce - súhrnne teda zvýšenie efektivity a zníženie nákladov. Súčasne je účelné nastaviť cielený zber dát, ktorý pomôže v budúcnosti optimalizovať procesy, prípadne pridávať ďalšie automatizačné prvky do výrobnej linky alebo prevádzky skladu.

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás

Navrhneme riešenie na mieru.
Poradíme, ako implementovať systém vo vašej firme.

Prečo Kodys?

Čas

25+ rokov skúseností

Sme finančne aj personálne stabilizovanou firmou s nadnárodnou podporou kľúčových partnerov v oblasti špičkových technológií a transferu know-how.

Komplexní služby na míru

Riešenia prispôsobené na mieru

Naše riešenia sú maximálne flexibilné a dokážu pokryť aj náročné požiadavky zákazníkov.

Špička v oboru

Špička v odbore

Vďaka stabilite, profesionalite, spoľahlivosti a inovatívnosti našich ľudí a zároveň sile medzinárodnej skupiny IBCS Group sme líder v oblasti auto-id riešení v regióne strednej a východnej Európy.

Profesionální tým

Komplexné služby

Náš skúsený tím odborníkov vám navrhne riešenie podľa vašich potrieb, zabezpečí potrebný software, hardvérovú infraštruktúru a postarajú sa o implementáciu, zaškolenie a technickú podporu.

Zařízení nejvyšší kvality

Profesionálny tím

Máme silný a skúsený tím programátorov, systémových inžinierov, odborných konzultantov a ďalších technických špecialistov.

Zariadenia

Zariadenia najvyššej kvality

Sme významným partnerom svetových technologických lídrov v oblasti automatickej identifikácie ako Zebra, Honeywell a Datalogic.