Prípadové štúdie Kodys

Prípadové štúdie

Implementáciou WMS systému K.Motion vznikol moderný a efektívnejší sklad v Dr.Max

Lekárne Dr.Max vznikli v roku 2006 a v súčasnosti patria medzi lídrov na trhu lekární v Slovenskej republike. Zákazníci ich nájdu na viac ako 340 miestach po celom Slovensku, ale aj ako internetovú lekáreň. Internetové výdajne sa zaoberajú predajom voľnopredajných liekov, zdravotníckeho materiálu a zdravotníckych pomôcok, dietetických potravín, doplnkového sortimentu, veterinárnych prípravkov a dermálnej kozmetiky zákazníkom.
Zobraziť

Implementované riešenie EVIDEI zrýchlilo inventúru majetku v spoločnosti I.D.C HOLDING

I.D.C. Holding, a.s. je dlhé roky najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva, s viac ako storočnou tradíciou. Spoločnosť vyprodukuje takmer 38 000 ton výrobkov, s ročným obratom cca 112,6 mil. EUR. I.D.C. Holding, a.s. zastrešuje Figaro Trnava, Pečivárne Sereď a prevádzkareň na výrobu čokoládových sezónnych figúrok v Cíferi, pričom zamestnáva viac ako 1 100 zamestnancov.
Zobraziť

Optimalizácia procesu označovania paliet v Minerálne vody

Spoločnosť MINERÁLNE VODY a.s. Prešov je popredným slovenským výrobcom balených prírodných minerálnych vôd SALVATOR a BALDOVSKÁ, pramenitej vody SAVIOR a dojčenskej vody DROBČEK. V závode Salvator Lipovce, sa zachytáva a plní prírodná, vysoko mineralizovaná minerálna voda, zachytávaná z najhodnotnejších prameňov na našom území.
Zobraziť

Optimalizácia evidencie a inventúry majetku v ESET

Popredná slovenská IT spoločnosť ESET je známa ako priekopník v oblasti antivírusovej ochrany, ktorý vytvára oceňovaný softvér na detekciu hrozieb využívaný vo viac ako 200 krajinách sveta. Obratom je ESET najväčšia IT spoločnosť na Slovensku, pre ktorú pracuje na celom svete viac ako 1400 pracovníkov.
Zobraziť

DERMACOL skvalitnil expedíciu nasadením WMS systému

Česká kozmetika značky Dermacol má svoj počiatok vo Filmových štúdiách Barrandov v Prahe na začiatku 60. rokov minulého storočia. Od tej doby sa výrobky spoločnosti Dermacol rozšírili z trhov v strednej Európe do Spojených štátov, Kanady, Austrálie a do krajín Stredného a Blízkeho východu a dnes ich možno nájsť v 69 krajinách sveta. Všetky tieto zahraničné objednávky sú expedované zo skladu spoločnosti Dermacol v Brne, odkiaľ sa vyvážajú výrobky aj do rúk zahraničných odberateľov a zákazníkov e-shopu.
Zobraziť

Pomocou hlasu si Globus zvýšil produktivitu vychystávania o 70 %.

V roku 1996 bol v ČR otvorený prvý hypermarket Globus. Dnes majú už 15 predajní. Celková skladová plocha logistického centra v Jirnoch je 60 000 m2, kde pracuje okolo 250 zamestnancov a z toho približne 60 skladníkov piatich národností s hlasovou technológiou Honeywell Voice. Kvalita i produktivita sa vďaka tomu zvýšili o 30, respektíve o 70 %. Mesačne odchádza z logistického centra do hypermarketov okolo 1500 kamiónov.
Zobraziť

Vyššia efektivita práce vďaka inteligentnému označovaniu v distribučnom centre Makro.

Makro Cash&Carry bolo založené ako dcérska spoločnosť firmy SHV Makro. V ČR patrí do siete Makro Cash&Carry 13 veľkoobchodných centier. Všetky disponujú predajnou plochou okolo 15 000 m2. Tieto centrá sú zamerané na veľkoobchodný predaj širokého sortimentu potravinárskeho a nepotravinárskeho spotrebného tovaru registrovaným podnikateľom, obchodníkom a ďalším subjektom.
Zobraziť

V Siemense sa odbúrali manuálne činnosti a papierová dokumentácia vďaka hlasu

Siemens Frenštát je významným výrobcom nízkonapäťových a synchrónnych elektromotorov a súčasne najväčším závodom na výrobu elektromotorov štandardných osových výšok v Európe. Závod dodáva elektromotory výrobcom čerpadiel, kompresorov a vzduchotechniky po celom svete. Hlasové riešenie pokrýva proces zaskladnenia z príjmu do skladu polotovarov a proces vychystania do výroby.
Zobraziť

Mountfield zrýchlil o 20 % prietok tovaru skladom vďaka K.Motion WMS

Spoločnosť Mountfield bola založená v roku 1991 a za tri desaťročia sa stala najväčším slovenským i českým predajcom záhradnej techniky, záhradného nábytku, bazénov a ďalších potrieb pre záhradu. Dnes Mountfield prevádzkuje sieť 76 vlastných predajných centier. Svoje predajne a servis zásobuje z dvoch budov centrálneho skladu v logistickom parku Strančice.
Zobraziť

Nasadením WMS spoločnosť Nutrend zvýšila celkovú efektivitu skladu o 15%

NUTREND je leader na trhu s produktmi športovej výživy a potravinami pre aktívny životný štýl s 25 470 m2 výrobných a skladových priestorov. NUTREND neustále expanduje do zahraničia a v súčasnej dobe dodáva svoje produkty do takmer 60 krajín. Skladové priestory s kapacitou 10 980 m2 a viac než 5 000 paletovými miestami sú plno automatizované a využívajú online čítačky a ovinovacie roboty.
Zobraziť

Softwarová aplikácia efektívne pokryla kľúčové procesy skladu spoločnosti Ferona

Ferona je obchodná spoločnosť zaoberajúca sa nákupom, skladovaním, úpravou, logistikou a predajom hutníckych výrobkov, železiarskeho sortimentu a neželezných kovov, na báze veľkoobchodu. Pobočky a sklady pokrývajú celé územie ČR, čo umožňuje priamy styk so zákazníkom. Digitalizácia prebehla v sklade zvitkov v Hradci Králové, ktorá pokryla kompletné potreby procesu príjmu a preskladnenia hotových výrobkov.
Zobraziť

Unikátne riešenie pre označenie skladových lokácií vystrelilo produktivitu v Solvente o 16%

Skupina firiem pk Solvent zastrešuje dve maloobchodné siete drogérií a lekární Teta a TOP drogerie, veľkoobchod SOLVENT a niekoľko internetových obchodov. História spoločnosti sa datuje do roku 1992 a od tej doby vystúpila až na pozíciu najväčšieho distribútora a predajcu v oblasti drogistického tovaru v Českej republike s obratom cez 8 mld. KČ a viac než 3000 pracovníkmi.
Zobraziť

JIP je schopný vďaka hlasu nasadzovať do procesu až 4 nových zamestnancov týždenne

Spoločnosť JIP bola založená v roku 1994 so zameraním na veľkoobchodný a maloobchodný predaj potravín s celorepublikovým pokrytím. JIP ponúka svojim zákazníkom kompletný sortiment – koloniálny a drogistický tovar, nápoje, mrazené a čerstvé potraviny – vrátane logistiky a podporných služieb. JIP zásobuje svojich zákazníkov z 15 veľkoobchodných skladov, ktoré fungujú v režime riadeného skladového hospodárstva.
Zobraziť

V Prazdroji sa podarilo za 4 mesiace označiť 730 000 paliet a zvýšiť produktivitu o 30 %

Plzeňský Prazdroj, a.s. je česká firma, pivovar založený v roku 1842, ktorý produkuje prvé pivo plzeňského typu, Pilsner Urquell. Pod Prazdroj v súčasnej dobe patrí tiež pivovar Radegast a pivovar Velké Popovice. Plzeňský Prazdroj je najväčším výrobcom piva v Česku a je tiež najväčším exportérom piva do zahraničia. Od roku 2017 patrí pod japonskú materskú spoločnosť Asahi.
Zobraziť
Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás

Navrhneme riešenie na mieru.
Poradíme, ako implementovať systém vo vašej firme.