RFID

RFID

RFID - Rádio frekvenčná identifikácia

Naša spoločnosť sa profesionálne venuje technológii RFID už od svojho vzniku.

Disponujeme tímom certifikovaných systémových inžinierov, ktorí sú svojimi skúsenosťami zárukou spoľahlivo implementovaných RFID projektov. Od výrobných činností, cez logistické, skladové a obchodné procesy až po evidenciu majetku, tam všade sa RFID technológia dá uplatniť a tam všade vieme zrealizovať komplexné projekty. 

 

 

RFID

 

Systémy RFID predstavujú moderný bezkontaktný automatický identifikačný systém

umožňujúci dokonalý prehľad o všetkých operáciách v reálnom čase

Čo je RFID?

RFID (z ang. Radio Frequency Identification) je technológia automatickej identifikácie, ktorá umožňuje bezdrôtovo identifikovať takmer akýkoľvek objekt pomocou dát prenášaných prostredníctvom rádiových vĺn a uložených do tzv. RFID tagov (čipov), z ktorých sa môže následne znovu načítať a prepisovať.  ​

RFID tag ako nositeľ informácie môže byť vo forme etikety (Smart label) alebo v zapuzdrenej podobe rôznych tvarov, veľkostí a materiálov. K načítaniu a zapisovaniu dát do RFID tagov slúži RFID čítačka v stacionárnom alebo mobilnom prevedení. 

Prečo RFID?

Aj keď je technológia identifikácie pomocou čiarových kódov najrozšírenejšia a najdostupnejšia, v niektorých prípadoch nemusí byť dostačujúca. Čiarový kód možno nahradiť tagom (štítkom), čiže čipom prepojeným s anténou, ktorý umožňuje bezdrôtový zápis a čítanie informácií.

RFID ako náhrada čiarových kódov?

Cieľom technológie RFID nie je nahradiť čiarové kódy, ale skôr ich doplniť o ďalšie možnosti. V celej rade aplikácií je najvýhodnejšie použiť kombináciu týchto dvoch technológií.  

čiarový kód versus RFID

 

Ekonomické prínosy využitia RFID

⇒   viac výrobkov za rovnaké fixné náklady

⇒   väčšia presnosť pri vyskladňovaní, ľahšia inventúra

⇒   minimalizácia nákladov na označovanie a preznačovanie

⇒   rýchlejšie vyskladnenie, príjem, triedenie a výber

⇒   vylepšenie evidencie majetku a práce s ním

⇒   zjednodušenie v oblasti správy a výmeny dát

⇒   rýchla návratnosť investície

Vďaka správne navrhnutým komponentom technológie RFID vám poradíme ako optimalizovať vaše procesy a dosiahnuť navrátnosť investície.

Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás

Navrhneme riešenie na mieru.
Poradíme, ako implementovať systém vo vašej firme.