Dermacol header

DERMACOL skvalitnil expedíciu nasadením WMS systému

Česká kozmetika značky Dermacol má svoj počiatok vo Filmových štúdiach Barrandov v Prahe na začiatku 60. rokov minulého storočia. Od tej doby sa výrobky spoločnosti Dermacol rozšírili z trhov v strednej Európe do Spojených štátov, Kanady, Austrálie a do krajín Stredného a Blízkeho východu. Všetky tieto zahraničné objednávky sú expedované zo skladu spoločnosti Dermacol v Brne, odkiaľ sa vyvážajú výrobky aj do rúk zahraničných odberateľov a zákazníkov e-shopu.

Situácia pred zavedením riešenia WMS

Pôvodne sa v tomto sklade pracovalo s vychystávacím zoznamom vytlačeným z informačného systému, ktorý obsahoval položky určené na expedíciu. Aj pre skúsených zamestnancov skladu bolo však náročné presné dohľadanie výrobkov a pomerne často dochádzalo k chybám. 
Rovnaký problém potom v sklade riešili aj pri inventúrach. Výrobky sa síce spisovali, ale často nebolo možné ich naskladniť tak, aby boli pokope. Pri kontrolách, čiastkových inventúrach aj auditoch bolo ťažké dohľadať niektoré výrobky.

Riešenie

  • Dôkladná analýza skladových procesov.
  • Implementácia systému riadeného skladu Accellos One Warehouse (WMS).
  • Optimalizácia skladových procesov vrátane vysledovania jednotlivých šarží a exspirácií.
  • Konfigurácia systému z pohľadu špeciálnych skladových podmienok pre kozmetiku, ako je udržovanie správnej teploty, vlhkosti a čistoty skladu.
  • Sledovanie efektivity jednotlivých pracovníkov.
  • Kompletné označenie lokácií skladu v súlade s analýzou a tým zvýšenie prehľadnosti skladu.

Implementácia

  • Implementácia systému trvala 1 mesiac.
  • Systém využíva čiarové kódy podľa štandardu GS1, čo prináša zľahčenie práce s tovarom.
  • Vo všetkých týchto procesoch pracuje skladový manipulant s mobilným terminálom, ktorý je vybavený snímačom.

VÝSLEDOK OČAMI ZÁKAZNÍKA

„U mnoha výrobků majících po uvaření hmoty jednu šarži dále označujeme rozdílně jednotlivá plnění do obalů a dochází k takzvanému dílčímu plnění. To se pak rozdělí na jednotlivá balení a výrobky tak mají kromě šarže i pořadová čísla plnění. Výhodou používaného systému řízeného skladu je, že umí s těmito údaji pracovat a dohledání výrobků i se složitější šarží je možné a hlavně velmi rychlé. Výhodným benefitem je i to, že podle dat v systému můžu odměňovat skladníky. V systému se totiž dá i zjistit, kolik kdo udělá zakázek, jak rychle pracuje nebo také nepracuje.“


Marta Bartošová,
manažérka logistiky 

Kontaktujte nás

Zistíme vaše potreby a poradíme ideálne riešenie pre váš biznis.

+421 2 4342 3844 info@kodys.sk

Vyplňte kontaktný formulár