Etikety

Etikety

KODYS Slovensko® ponúka etikety, najmä od renomovaných výrobcov 3M, AVERY DENNISON, FASSON, RAFLATAC a ZEBRA Technologies. Zo širokého portfólia etikiet - formát, materiál, farebnosť, lepivosť, požiadavky na ich odolnosť i odolnosť potlače, vám pomôžeme vybrať najlepšie riešenie pre vaše potreby.

Termo etikety

Termo etikety

Termo etikety sa používajú pre priamu termotlač bez termotransferovej pásky, sú vyrobené z materiálov s termocitlivou povrchovou vrstvou, ktorá pri potlači pôsobením tepla prostredníctvom tlačovej hlavy tlačiarne zmení svoju farbu na čiernu. Termo etikety sa používajú na označovanie výrobkov na kratšie obdobie, pretože potlač časom vybledne, nie je trvalá.

Objednať
Papierové etikety

Papierové etikety

Papierové etikety sú najpoužívanejším a najekonomickejším typom označenia produktov. S kombináciou voskovej termotransferovej pásky pri potlači je možné papierové štítky využívať v každom odvetví, najčastejšie sa však používajú na označenie zásielok a logistických balíkov.

Objednať
Pololesklé etikety

Pololesklé etikety

Papierové pololesklé etikety svojou povrchovou úpravou pôsobia elegantnejším dojmom oproti klasickým matným papierovým etiketám. S kombináciou voskovej termotransferovej pásky s prídavkom živice pri potlači je kvalita potlače ostrejšia a stále ekonomicky dostupná.

Spýtajte sa
Polypropylénové etikety

Polypropylénové etikety

Polypropylénové plastové etikety sa vyznačujú dlhou trvácnosťou, odolnosťou voči vlhkosti, dobrou odolnosťou voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom. PP etikety sú určené najmä do vnútorného, ale aj do vonkajšieho prostredia, sú oteru a oderu odolné. Etikety sú skoro neroztrhnuteľné a veľmi ťažko roztiahnuteľné.

Spýtajte sa
Polyetylénové etikety

Polyetylénové etikety

Polyetylénové plastové etikety sa vyznačujú vysokou flexibilitou, elastickosťou a priľnavosťou na rôzne aj nerovné povrchy, sú odolné voči rôznym chemikáliam, olejom a vode. Z týchto dôvodov sa požívajú najmä na označovanie paliet balených vo fólii, sudov s chemikáliami, skladových kontajnerov a pod. PE etikety sú určené aj do vonkajšieho prostredia, sú stabilné pri UV žiarení a odolávajú teplotám od -20°C do +80C.

Spýtajte sa
Polyesterové etikety

Polyesterové etikety

Polyesterové plastové etikety sú určené najmä do náročných aplikácií, ako sú automobilový priemysel, elektrotechnický priemysel, či zdravotníctvo, používajú sa aj na evidenciu majetku a označovanie skladových pozícií. PET etikety môžu podľa potrieb spĺňať i tie najnáročnejšie požiadavky na rozmerovú a teplotnú stálosť, odolnosť v extrémnych teplotách a poveternostných podmienkach, UV žiareniu, proti agresívnym chemikáliám a pod..

Objednať
DUCT etikety

DUCT etikety

Polyetylénové plastové etikety s kaučukovým lepidlom sa vyznačujú vynikajúcou priľnavosťou na všetky povrchy. Etikety vyrobené z tohto materiálu sú vysoko odolné voči oderom a roztrhnutiu.

 

Spýtajte sa
Bezpečnostné plombovacie etikety

Bezpečnostné plombovacie etikety

Bezpečnostné etikety sa vyrábajú zo špeciálnych materiálov, ktoré sa pri odlepovaní znehodnotia a nie je možné ich vrátiť do pôvodného stavu. Slúžia ako ochrana produktu pred otvorením a nechceným zásahom zvonku. Užívateľovi naznačí povrchovú zmenu ako zmenu štruktúry lepidla etikety – uznanie či neuznanie záruky v prípade otvorenia, alebo mechanického poškodenia tovaru. V ponuke je viacero druhov špeciálnych bezpečnostných, tzv. plombovacích etikiet (VOID, šachovnica, deštrukčné a hologramové).

Spýtajte sa
Zlatnícke etikety

Zlatnícke etikety

Zlatnícke samolepiace etikety pre potlač v termotransferových tlačiarňach sú určené pre označovanie prsteňov, náušníc, šperkov, hodiniek, okuliarov a ďalšej bižutérie. Etikety sa najčastejšie vyrábajú z plastových materiálov PP a PE. Polypropylénové plastové etikety sa vyznačujú dlhou trvácnosťou, odolnosť voči vlhkosti, dobrou odolnosť voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom. Polyetylénové plastové etikety sa vyznačujú vysokou flexibilitou, elastickosťou a priľnavosťou na rôzne, aj nerovné povrchy, sú odolné voči rôznym chemikáliám, olejom a vode.

Spýtajte sa
Záhradnícke etikety

Záhradnícke etikety

Záhradnícke etikety sú určené na označovanie produktov v záhradných centrách, lesných škôlkach i obchodných reťazcoch. Etikety sa vyrábajú z najodolnejších plastových materiálov, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči vonkajšiemu prostrediu a počasiu, v každom ročnom období. Pri správnej kombinácii etikiet so živicovou páskou pri potlači je garancia stálosti potlače. Najčastejšie používané záhradnícke etikety sú nelepivé "šípky", "slučky", visačky na rastliny a plastové samolepiace etikety na kvetináče a boxy.

Spýtajte sa
Nylónové stuhy

Nylónové stuhy

Nylonové materiály sú najčastejšie používaný textilný materiál. Je dostupný najmä vo forme nelepivých kontinuálnych pásov, ale v poslednej dobe sa začali používať už aj textilné nylónové etikety s lepiacou vrstvou. S kombináciou špeciálnej živicovej termotransferovej pásky HL35 výrobca garantuje odolnosť voči praniu, čisteniu, žehleniu a parnému lisovaniu. Okrem základných nylonových materiálov na bežné využitie, máme v ponuke aj špeciálne nylonové materiály určené do automobilového priemyslu, ktoré splňajú všetky potrebné normy, ako napr. normu nehorľavosti E108 (FMVSS No 302).

Spýtajte sa
Saténové stuhy

Saténové stuhy

Textilné saténové materiály sú najčastejšie dostupné vo forme nelepivých kontinuálnych pásov, avšak v poslednej dobe sa začali používať už aj textilné saténové etikety s lepiacou vrstvou. S kombináciou špeciálnej živicovej termotransferovej pásky HL35 výrobca garantuje odolnosť voči praniu, čisteniu, žehleniu a parnému lisovaniu.

Spýtajte sa