Termotransferové pásky

KODYS Slovensko® ponúka kvalitné originálne termotransferové pásky od spoločnosti ZEBRA Technologies a ďalších renomovaných výrobcov. Ku všetkým nami dodávaným TTR páskam vieme poskytnúť materiálové listy originality "datasheety" a karty bezpečnostných údajov.

Termotransferové pásky (tzv. TTR - Thermal Transfer Ribbon) slúžia ako farbiace médium v termotransferových tlačiarňach, pomocou ktorých sa teplom tlačovej hlavy prenáša požadovaná grafika na samotný potlačaný materiál. Nami dodávané TTR pásky vám zabezpečia najvyššiu možnú kvalitu tlače a naviac majú ochrannú vrstvu, ktorá predlžuje životnosť tlačovej hlavy.

Naša spoločnosť dodáva TTR pásky pre všetky typy termotransferových tlačiarní, vhodné na akékoľvek dostupné materiály etikiet. Správny výber konkrétneho typu TTR pásky záleží na požadovanej aplikácii, kde je potrebné sa zamerať na:

  • typ potláčaného materiálu
  • požiadavky na životnosť potlačených etikiet
  • požiadavky na odolnosť tlače (proti vysokým teplotám, oteru, oderu, chemikáliam, atď.)

Pre správny výber kombinácie etiketa + TTR páska nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme so správnym výberom.


Termotransferové pásky sa vyrábajú v troch základných kvalitách

Voskové termotransferové pásky (wax)

Najpoužívanejší a najdostupnejší typ termotransferových pások používaných pre tlač materiálu z papiera, ktoré zabezpečujú optimálnu kvalitu tlače pri nízkych obstarávacích nákladoch.

Voskovo-živicové termotransferové pásky (wax/resin)

Používajú sa v prípade potreby kvalitnejšej tlače a vyššej oderuvzdornosti najmä na natieraný papierový materiál a matný plastový materiál. Ich zloženie poskytuje dobrú odolnosť voči oderom, oterom a niektorým chemikáliám.

Živicové termotransferové pásky (resin)

Používajú sa pri požiadavkách na vysokú odolnosť a stabilitu potlače, odolnú voči najextrémnejším vplyvom, ako napríklad odery, otery, voda, nízke a vysoké teploty a vonkajšie prostedia a chemikálie. Sú vhodné pre tlač najmä na lesklé plastové materiály.

Termotransferové cartridge pre tlačiareň ZEBRA ZD420

Termotransferové cartridge sú určené len pre tlačiarne ZEBRA ZD420. Ich veľkou výhodou je jednoduché zakladanie do tlačiarne, čo šetrí čas a náklady na zaškolenie obsluhy tlačiarne. Cartridge obsahujú termotransferové pásky v troch kvalitách - voskové, voskovo živicové a živicové o šírke 110 mm.

Živicové termotransferové pásky na textilné etikety a stuhy

Tieto pásky sú určené najmä na potlač všetkých dostupných textilných materiálov, najmä nylonu a saténu. Sú odolné voči praniu, čisteniu, žehleniu a parnému lisovaniu.