Solvent

Unikátne riešenie pre označenie skladových lokácií vystrelilo produktivitu v Solvente o 16%

O ZÁKAZNÍKOVI

Skupina firiem Solvent je rýdzo česká spoločnosť, ktorá pôsobí ako veľkoobchod s drogistickým tovarom a zároveň prevádzkuje dve maloobchodné siete drogérií pod značkami TETA drogerie a TOP drogerie, sieť lekární TETA lékárna a online lekárne SLEKY.cz a Apotek.cz. Ako veľkoobchod a distribútor drogistického tovaru od kľúčových výrobcov zásobuje 5 500 maloobchodných jednotiek.

História spoločnosti sa datuje do roku 1992 a odvtedy vystúpila až na pozíciu najväčšieho distribútora a predajcu v oblasti drogistického tovaru v Českej republike s obratom cez 8 mld Kč a viac ako 3 000 pracovníkmi. Centrála a logistické centrum Solvent ČR, s. r. o. sa nachádza v Šestajoviciach v stredných Čechách.

SITUÁCIA PRED REALIZÁCIOU PROJEKTU

Z dôvodu prechodu na nový systém riadeného skladu sa musel sklad v Šestajoviciach celkovo preznačiť novými čiarovými kódmi. Pre vysokú úroveň flexibility a dlhoročné skúsenosti v tomto odvetví sa spoločnosť Solvent obrátila na sesterskú spoločnosť KODYS, spol. s. r. o.

CIELE PROJEKTU

  • Komplexné označenie skladu, skladových pozícií (odolné značenie poschodí, regálov - okienkové, paletové, podlahových zón, paliet, stojanov a pod.
  • Správna funkcionalita WMS systému s čiarovými kódmi
  • Okamžitý prehľad skladu (zefektívnenie procesu, meranie výkonnosti skladníkov) v spojení s WMS
  • Zrýchlenie logistického procesu (etikety + terminály + práca skladníkov)
  • Zamedzenie chybovosti a zvýšenie produktivity práce skladníkov
  • Úspora firemných nákladov spojená s nižšou administráciou, zjednodušenie, spresnenie a sprehľadnenie

RIEŠENIE

Použili sme najodolnejšie etikety, ktoré sa úspešne používajú predovšetkým v oblasti značenia paliet, obalov, regálov aj podláh. Na podlahy sú použité trojvrstvové robustné 250 mikrónové polykarbonátové etikety, ktoré sú extrémne odolné vďaka tlači z rubu materiálu, čím je potlač chránená celou vrchnou polykarbonátovou vrstvou. Veľmi silné lepidlo zaručuje priľnavosť na betónovej podlahe. Etikety sú navrhnuté tak, aby vhodným grafickým umiestnením textu spolu s čiarovým kódom zjednodušili a zrýchlili prácu skladníkov.

Solvent značení skladu Kodys

Český KODYS tiež navrhol unikátne riešenie na označenie skladových lokácií špeciálnymi predtlačenými viacúrovňovými etiketami na paletové regály a regálové mosty. Celý regálový stĺpec je identifikovaný pomocou jednej viacúrovňovej etikety umiestnenej na prvom nosníku regála a to v pohodlnej výške na snímanie čiarového kódu (obvykle v úrovni očí skladníka).

Na etikete je niekoľko čiarových kódov a každý z nich identifikuje jedno poschodie regála. Všetky poschodia sú tiež doznačené príslušnou farbou korešpondujúcou s touto viacfarebnou etiketou. Na regály aj police sa použili polypropylénové fólie s digitálnou tlačou a matnou polypropylénovou lamináciou v kombinácii so silnejším lepidlom.

Na označenie zón na stĺpoch a expedičných brán určených na nakládku a vykládku kamiónov boli použité PVC dosky, s odolnou polypropylénovou etiketou vo formáte A4 žltej farby, ktorá zvýrazní jej viditeľnosť.

Okrem spotrebného materiálu boli skladníci vybavení aj odolným hardvérom – mobilnými terminálmi, čítačkami čiarových kódov, tlačiarňami etikiet a tiež vhodnou perifériou – bezdrôtovou sieťou tak, aby zaistila efektívne fungovanie riadeného skladu.

VÝSLEDOK OČAMI ZÁKAZNÍKA

"Díky kvalitnímu odolnému značení a dodanému HW od společnosti KODYS se nám za období leden 2018 až červenec 2019 zvýšila celková produktivita o 16%. Celkově bylo dodáno 1 345 podlahových etiket a 60 000 regálových a policových lokací. Projekt trval 4 měsíce. S nástupem modernizace skladu jsou noví zaměstnanci schopni se zapracovat na námi požadovanou efektivitu zhruba do týdne, což výrazně ovlivňuje ekonomické ukazatele společnosti. Spolupráci s firmou KODYS můžeme všem doporučit."

Petr Filek
Prevádzkový riaditeľ LC

Kontaktujte nás

Zistíme vaše potreby a poradíme ideálne riešenie pre váš biznis.

+421 2 4342 3844 info@kodys.sk

Vyplňte kontaktný formulár