Prazdroj

V Prazdroji sa podarilo za 4 mesiace označiť 730 000 paliet a zvýšiť produktivitu o 30 %

O ZÁKAZNÍKOVI

Plzeňský Prazdroj, legendu medzi českými pivovarmi, netreba predstavovať. Ročne vyrobí okolo 11 miliónov hektolitrov piva a s exportom do viac ako 50 krajín celého sveta. Je najväčším výrobcom a exportérom českého piva. Okrem svetovo presláveného plzenského ležiaka vyrába aj rôzne druhy piva Gambrinus vrátane ovocných radlerov, ďalej cidery pod značkou Frisco a Kingswood, nealkoholické pivo Birell, pivné špeciály Master a v pivovaroch vo Veľkých Popoviciach a Nošoviciach aj značky Kozel a Radegast.

Případová studie Kodys - Prazdroj

SITUÁCIA PRED IMPLEMENTÁCIOU NAŠICH SLUŽIEB

Naša sesterská spoločnosť KODYS, spol. s. r. o. zabezpečuje pre aplikátorov servisnú podporu a dodávky spotrebného materiálu. V tejto súvislosti sa objavila nová požiadavka na dodanie ekonomicky prívetivejšieho riešenia pre automatickú aplikáciu etikiet na palety. Na základe skúseností z prevádzky vznikla aj požiadavka na možnosť vizuálnej kontroly výrobných dát operátorom vytlačených na dne plechoviek prostredníctvom kamerového systému.

Po vykonanej analýze český KODYS navrhol vlastné riešenie, ktoré sa skladá z hardvérového vybavenia – K.aplikátor etikiet prispôsobený požiadavkám zákazníka. Súčasťou projektu je aj zákazková aplikácia a súvisiace služby zahŕňajúce implementáciu, konfiguráciu, zaškolenie obsluhy a napojenie na informačný systém zákazníka.

CIELE PROJEKTU

Navrhnúť a dodať ekonomicky udržateľné riešenie s vysokou mechanickou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou, ktoré nahradí súčasné aplikátory. Zaistiť dostupnosť servisnej podpory aj náhradných dielov. Integrovať systém s nadradeným ERP SAP. Cieľ bol tiež zrýchliť označovanie paliet a zjednodušiť obsluhu stroja užívateľsky zrozumiteľnejším prostredím.

POPIS RIEŠENIA

Jadrom celého projektu je K.aplikátor 170T3. Serverová aplikácia je hlavným riadiacim komponentom, ktorý zaisťuje obojstrannú komunikáciu aplikačných strojov s nadriadeným informačným systémom SAP. Toto softvérové ​​riešenie kompletne nahradilo doterajšie komunikačné rozhranie s existujúcimi aplikačnými systémami.

Robustná stavba aplikátora bola navrhnutá s dôrazom na bezproblémovú prevádzku. Pre jeho konštrukciu boli zvolené štandardné komponenty renomovaných výrobcov (FESTO, Siemens), zaručujúce dostupnosť náhradných dielov a bezproblémový servis. Funkcia stroja zaisťuje PLC riadiaci systém Siemens radu 1500 s komunikáciou na OPC server, ktorý zdieľa dáta s panelovým PC, užívateľským rozhraním aplikátora. Tento dotykový panel umožňuje pracovníkom jednoduchú obsluhu aj údržbu a zaisťuje prehľadné informácie o prevádzke aplikátora.

Aplikace etiket Prazdroj - Kodys

PRÍNOSY

  • Dostupnosť náhradných dielov
  • Dostupnosť servisu
  • Zjednodušenie obsluhy
  • Zjednodušenie údržby
  • Zaistenie možnosti rozvoja serverovej aplikácie a výmeny dát s ďalšími systémami
  • Otvorenosť systému riadenia aplikátora
  • Podpora dosledovateľnosti paliet pomocou SSCC kódov

VÝSLEDOK OČAMI ZÁKAZNÍKA

"Přes počáteční potíže s řešením postavené na míru naší společnosti se podařilo vyladit funkci aplikátoru i související serverové aplikace do funkčního celku splňujícího původní očekávání a slibující do budoucna náhradu stávajících dosluhujících aplikátorů paletových štítků."

"Změna serverové aplikace pro zpracování dat o paletách ze všech stáčecích linek všech našich česko-slovenských pivovarů byla provedena právě včas, aby podpořila rozvoj dalších logistických aplikací pro automatizaci řízení skladů a logistických operací, které se v poslední době čím dál více rozvíjejí a uplatňují i v naší společnosti."

Ondřej Sýkora
Vedúci automatizácie, Prazdroj, a. s.

Kontaktujte nás

Zistíme vaše potreby a poradíme ideálne riešenie pre váš biznis.

+421 2 4342 3844 info@kodys.sk

Vyplňte kontaktný formulár